
Курорт Боржомі
Боржомі розташований в ущелині, яке захищене від сильних атмосферних впливів і перепадів температур, він відрізняється винятковими природними умовами: щедрістю сонячного сяйва, чистим гірським повітрям, помірної температурної як в літній, так і в зимовий періоди.
Клімат: Літо тепле, переважно з сонячними днями (середня температура липня 19 ° С), зима помірно м'яка (середня температура січня -3 ° С); Сезон - цілий рік.
Поблизу БОРЖОМІ знаходяться курорти Цагвері, Цемі, Лікані, Патара-Цемі і лікувальні місцевості Ахалдаба, Даба, двирі, Маджарцхалі, Мзета-Мзе, ТБА, Цінубані, Ціхіджварі.
Боржомі відомий своєю лікувальною мінеральною водою, яка застосовується в якості питної при хворобах шлунково-кишкового тракту, жовчних шляхів, обміну речовин, нирок і у вигляді ванн - при серцево-судинних захворюваннях, захворюваннях нервової системи і дихальних органів. Археологічними розкопками тут виявлені кам'яні ванни, що свідчить про те, що цілющі властивості мінеральної води були відомі і використовувалися в стародавні часи.
У Боржомській ущелині понад 200 історичних пам'яток: фортеці, церкви, монастирі. Особливе місце серед історичних пам'яток займає палац російських царів Романових, побудований в кінці XVIII століття.
Саме така географія місцевості і склад гірських порід обумовлює появу на світ особливої мінеральної води «Боржомі». Проста тала вода просочується на глибину до півтора кілометрів, де насичується мінеральними елементами і природним вуглекислим газом, а потім сама виходить на поверхні по свердловинах.
Природа, створивши унікальний клімат і чудодійну воду, подбала про наше здоров'я і нам треба просто приїхати і скористатися наданими можливостями, як це робили століттями місцеві князі, що будували свої будинки в цій долині .
Вільно долучитися до мінеральної води можна в міському парку, куди дійдемо по головній вулиці Костава.
У Боржомі лікуються і дорослі і діти, тут відновлюють травну систему, обмін речовин, імунітет і багато іншого. Курорт відвідують шанувальники активного відпочинку, використовуючи маршрути різної складності в найбільшому в Грузії державному заповіднику Боржомі, захоплюючись унікальним ландшафтом, незвичайним рослинним і тваринним світом. Боржомі пов'язаний автобусними маршрутами з Тбілісі, Кутаїсі, Поті, Батумі, куди можна здійснити екскурсії у вільний від лікування час.
ЛІКУВАЛЬНО-ОЗДОРОВЧИЙ ТУР В Боржомі
Здоров'я - передусім!
Його обов'язково бажають Вам в дні народження і на свята! Ви теж побажайте собі здоров'я і відвідайте Боржомсько долину, яка відкрита для всіх і кожного! Щорічно сюди приїжджають тисячі туристів і заряджаються енергією на весь рік. Мінеральна вода тут неймовірно цілюща! Та що тут розповідати, необхідно самому спробувати і переконатися.
Боржомі - один з найвідоміших курортів Грузії світового значення. Мінеральна вода, унікальна природа і повітря - ці фактори дозволяють говорити про особливий ефекті від лікування в Боржомі. Але справжню славу курорту принесла саме його мінеральна вода.
З відродженням туризму в Грузії курортологи і бальнеологи піднеслися духом - і сьогодні грузинські здравниці можуть запропонувати досить якісне і успішне лікування цілого спектру захворювань.
Чим унікальна Грузія?
Для початку трохи цифр. На території маленької Грузії налічується більше 340 курортних місцевостей, різних по набору природних факторів: наявністю або відсутністю мінеральних джерел і грязьових родовищ, висоті над рівнем моря, переважаючим повітряним масам. Одних тільки джерел мінеральної води в країні більше двох тисяч, при цьому тут є майже всі відомі науці їх види: вуглекислі, сульфідні, радонові, азотні, сірчані і т. д. Додамо до цього цілющі властивості гірського повітря, помірну літню температуру і чистий ультрафіолет і не в останню чергу - мальовничі ландшафти, поцятковані древніми пам'ятниками, здорову їжу і оптимістично-філософське ставлення до життя, яким буквально просочений повітря Грузії.
Типи курортів і що на них лікують.
Грузинські курорти діляться бальнеологічні, бальнеоклиматичні, горноклиматичні і високогірні. Перші розташовані на невеликій висоті над рівнем моря - не більше 700 м, а часто - і безпосередньо на узбережжі, як, наприклад, Батумі. Його головний лікувальний фактор (крім морської води) - унікальне поєднання морського і гірського повітря, яке дозволяє успішно лікувати захворювання органів дихання, нервової та серцево-судинної системи.
Бальнеологічний курорт Нунісі, розташований у природному заповіднику Боржомі-Харагаулі, відомий своєю лікувальною мінеральною водою з природною температурою 27-28 ° С (згідно з легендою, богиня Гера набувала молодість, купаючись в цьому джерелі). Методи лікування - бальнеотерапія і мінеральні ванни. Особливо ефективні нунісскіе води при лікуванні псоріазу, екземи та інших захворювань шкіри.
БАЛЬНЕОКЛИМАТИЧНИЙ КУРОРТ БОРЖОМІ
Основні лікувальні фактори тут - не тільки мінеральні води, але й особливий мікроклімат: Боржомі оточений хвойними лісами, а також він славиться найчистішим цілющим повітрям .
Ну а цілюща «мінералка» Боржомі і зовсім предмет номер один грузинського експорту. Її секрет - в тривалому шляху по гірських породах: талі води просочуються крізь пористу вулканічну породу і осідають на глибині близько 1,5 км, де насичуються вуглекислим газом і під його дією виштовхуються на поверхню грунту. Показання для лікування на рідкість обширні: гінекологічні захворювання та хвороби травної системи, захворювання нирок і сечовивідних шляхів, проблеми легеневої системи, порушення обміну речовин і неполадки нервової системи.
Лікувальні процедури – дозований прийом лікувальної води , ванни, зрошення та інгаляції.
Чим корисні мінеральні ванни:
Цілющі властивості сірчаних джерел - натуральне оздоровлення.
Сірчані ванни:
Сірка широко зустрічається в природі, вона - життєво важливий для людини хімічний елемент і основна складова трьох амінокислот. Особливо багаті сіркою мінеральні джерела та водойми вулканічного походження і про цілющі властивості сірчаних джерел відомо давно. Вода, що містить сірку, зустрічається в природних джерелах, але сірководневу ванну можна створити і штучним шляхом, розчинивши у воді сульфат калію.
Сірководневі ванни показані при самих різних захворюваннях, від акне до артриту.
Шкірні захворювання
Сірчана вода застосовується при лікуванні акне і надмірної сухості шкіри голови, заспокоює роздратовану і запалену шкіру. Сірка знімає свербіж і знижує прояв симптомів екземи. Ця речовина дуже часто входить до складу кремів, мазей, присипок, мила та інших засобів для догляду за шкірою при екземі.
Сірчиста вода в комбінації з в'яжучими і очисними компонентами додається в м'яке мило. Сірка виконує роль пілінгу і подсушивающего компонента, допомагаючи шкірі боротися зі шкідливими бактеріями і грибковими інфекціями.
Без сумніву сірка - вельми корисна речовина, однак цей елемент також не позбавлений негативних сторін і побічних ефектів.
Болезаспокійливі властивості сірчистої води
Купання в сірчаної воді корисна при артрозних ураженнях суглобів.
Як правило, у страждаючих артритом спостерігається знижений вмістом сірки в організмі, тому курси сірководневих ванн сприяють заповнення дефіциту сірки у таких пацієнтів.
Купання в термальних сірчистих джерелах дозволяє скористатися всіма цілющими властивостями сірки.
Профілактика і лікування артриту - далеко не єдині корисні властивості сірки. Цей мінерал відіграє дуже важливу роль у виробленні колагену, сірчиста вода перешкоджає утворенню зморшок, підвищує пружність і еластичність шкіри.
Додатково до всього іншого сірководневі ванни допомагають при опіках, а також при гемороїдальної болю і свербінні.
Досить ефективно сірчиста вода зарекомендувала себе і в лікуванні розладів травної системи.
Сірководневі ванни показані при лікуванні кислотного рефлюксу, передменструального синдрому, клімактеричних симптомах, а також при надмірному вміст холестерину в організмі і підвищеному кров'яному тиску. Сірка входить до складу життєво важливого білка кератину, який відповідає за здоров'я і красу нігтів і волосся. Сірководневі ванни допомагають заповнити дефіцит сірки в організмі і стимулювати вироблення кератину.
Перлинні ванни:
Що таке перлова ванна?
Люди здавна використовують лікувальні властивості води. І в сучасних салонах краси Вам неодмінно запропонують розслабитися і оздоровитися за допомогою сеансу гідротерапії, що складається з ряду корисних водних процедур з лікувальним ефектом. Однією з них є перлова ванна.
Ванни мінерально перлинні - одні з найпопулярніших. Вони надають болезаспокійливу, заспокійливе, що нормалізує обмін речовин дію. Наводячи шкіру і весь організм в тонус, вони сприяють гарній роботі органів і систем. Вони покращують роботу шлунково-кишкового тракту, усувають втому, зайву вагу і целюліт.
Важливо!
Однак ці ванни не можна застосовувати при гострих, інфекційних запаленнях, хворобах серця, гіпертонії, грибкових захворюваннях, тромбофлебіті.Свою незвичайну назву процедура отримала через утворення у воді бульбашок повітря, що нагадують переливи перлини. Через решітку на дні ванни за допомогою компресора пропускають повітря під високим тиском, і він, виходячи з спеціальних металевих трубочок, утворює велику кількість бульбашок, які створюють масаж. Вода в перловій ванні має температуру 35-36 ° С. Процедура проводиться в лежачому положенні протягом 10-15 хвилин.
Перлинні ванни: показання до застосування
Пройти курс лікування перловими ваннами може призначити Ваш лікар, якщо виявить у Вас хвороби і стани, при яких вони показані. Процедуру застосовують пацієнти, які часто переживають стресові ситуації, страждають функціональними розладами нервової системи, мають проблеми з хребтом або опорно-руховим апаратом цілком. Перлинні ванни, показання до застосування яких дуже широкі, допомагають гіпертонікам першій стадії, а також людям з порушеним обміном речовин і тим, хто веде малорухливий спосіб життя. Після 12 процедур поліпшується кровообіг і тонус м'язів, встановлюється нормальний артеріальний тиск і здоровий сон, кудись діваються болі в спині і суглобах, відбувається повне відновлення організму.
Так що перлинні ванни володіють величезним оздоровчим ефектом і, якщо у Вас немає протипоказань, рекомендовані до періодичного застосування.
Загальні протипоказання мінеральних ванн
Варикоз, гіпертонія, туберкульоз, атеросклероз, ниркова недостатність, гіпертонії, стенокардія, тромбофлебіт, важка форма цукрового діабету, тиреотоксикоз, епілепсія, вагітність, мокнучі дерматити, грибкові ураження шкіри.
Пам'ятайте!
Мінеральні ванни найвищою мірою корисна процедура. Однак кожна процедура все ж має свої протипоказання. Мінеральні ванни, протипоказання яких нечисленні, корисні, але слід враховувати стан вашого здоров'я і перед процедурою проконсультуватися з лікарем.